Menu

MindForge, nový silný hráč na poli investic do inovací a startupů

15. února 2017/

Inovační hub MindForge zainvestoval v druhé polovině roku 2016 do několika předních českých technologických firem a zajímavých startupů. Do jeho stáje patří například společnosti Gauss Algorithmic, specializující se na analýzu dat a strojové učení, Sodat Software, zaměřující se na kybernetickou bezpečnost, a nejnověji i tuzemská jednička v geoinformatice, společnost CleverMaps.

Společnost MindForge, za níž stojí investiční skupina Natland Group, se tak rychle stala jednou z nejvýznamnějších technologických skupin u nás, která navíc neskrývá globální ambice. Tomáš Raška, managing partner skupiny Natland Group, k tomu říká: „Na každém kroku vidíme, že inovace zcela mění společnost, která se s pokračující digitalizací stává čím dál tím více závislá na datech. Uchování dat, schopnost jejich automatického zpracování, analýzy a ochrany jsou oblastmi, ve kterých vidíme velkou budoucnost.“

Aktuální složení firem ve skupině MindForge tuto strategii potvrzuje. Společnost Gauss Algorithmic se kromě výzkumu v oblasti strojového učení, za kterou obdrželo prestižní cenu Vizionář 2015, zaměřuje také na výstavbu infrastruktur pro zpracování velkého množství dat. Je také středoevropským partnerem světové jedničky v této oblasti, americké společnosti Cloudera. Sodat Software je jednou z nejvýznamnějších tuzemských společností v oblasti šifrování dat a kybernetické bezpečnosti, jehož produkty používá státní správa i velké korporace. CleverMaps v ČR pro změnu nemají konkurenci v oblasti B2B mapových aplikací.

Kromě již na trhu etablovaných společností vstoupil MindForge také do několika slibných startupů. Ve spolupráci se společnostmi Internet Billboard a VIV Networks rozjel platformu pro personalizaci internetové reklamy Colpirio a společně s CleverMaps spustil nový projekt CleverFarm zaměřující se na vývoj platformy pro chytré farmaření. „Zatím jsme investovali necelých 100 miliónů korun, ale jsme připraveni podpořit i další projekty, které budou zapadat do naší strategie,“ doplňuje Tomáš Raška.

Odborné vedení projektů a technologickou spolupráci mezi firmami ve skupině mají na starosti dvě známé osobnosti české IT scény, Ondřej Tomas, zakladatel CleverMaps a bývalý manažer Geodisu, GfK či Oraclu a Jan Janča, který stál u zrodu společnosti Gauss Algorithmic, digitální agentury Cognito a projektu Colpirio.

„Již dnes řešíme ve skupině několik společných projektů, které využívají kombinace silných stránek jednotlivých společností. Gauss a Sodat například pracují na revolučním využití umělé inteligence pro analýzu kybernetických hrozeb a podobná spolupráce se rozbíhá také mezi Gaussem a CleverMaps,“ říká Jan Janča. Ondřej Tomas k tomu dodává: „Každá ze společností byla doslova nabitá odborníky na zpracování, analýzu a ochranu různých typů dat. Ve skupině MindForge se tak nyní soustředilo know-how, které v České republice asi nemá obdoby.“

Společnosti sdružené v inovačním hubu MindForge dnes zaměstnávají přes 100 špičkových vývojářů a analytiků a do konce roku 2017 plánují jejich počet zvýšit na 150. „MindForge nesdružuje jen typické vývojářské společnosti. Více než 30 % našich zaměstnanců jsou dataři a analytici a naši vývojáři mají kladný vztah k inovacím. Chceme, aby s námi spolupracovali ti nejlepší v oboru, což znamená, že hledáme specialisty i mimo Čechy a Moravu,“ dodává Ondřej Tomas.

Společnosti sdružené v Inovačním hubu MindForge

  • Gauss Algorithmic - zpracování a analýza dat, strojové učení a návrh a realizace infrastruktur pro real-time zpracování velkých dat.
  • Clever Maps - mapové aplikace pro řízení infrastrukturních projektů, majetkoprávních přehledů a síťové diagnostiky
  • Sodat Software - vývoj aplikací a poradenství v oblasti kybernetické bezpečnosti a ochrany dat.
  • Colpirio - Real-time multichannel behaviorální cílení pro lepší výkon výkon a personalizaci reklamních kampaní.
  • Clever Farm - cloudová platforma pro chytré zemědělství - evidence činností, optimalizace dotací, diagnostika půdy
  • Clever Analytics - Cloudová platforma pro Location Intelligence. Lokační analytika pro spojení s vaším DWH, BI a CRM
  • Cognito.cz - digitální agentura zaměřená na vývoj webových aplikací, digitální komunikaci, on-line kampaně a tvorba obsahu.

O inovačním hubu Mind Forge

Chceme být spolehlivým a vyhledávaným partnerem inovátorů, lidí a firem vyvíjejících revoluční technologie, které mění svět. Nejlepší nápady a inovace u nás přetavujeme v reálné produkty a služby. Vytváříme domov pro lidi, kterým nestačí současnost, protože myslí na zítřek. Jsme Mind Forge, továrna na budoucnost.

Více na: www.mindforge.cz.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej.

Přečtěte si dále

Inteligentní back office pro automatizované zpracování dokumentů

Inteligentní back office pro automatizované zpracování dokumentů

21. 4. 2022Čtěte více o Inteligentní back office pro automatizované zpracování dokumentů
Nejčastější chyby při práci s firemními dokumenty

Nejčastější chyby při práci s firemními dokumenty

16. 3. 2022Čtěte více o Nejčastější chyby při práci s firemními dokumenty
Automatizované vyplňování DPPO díky OCR a detektoru entit

Automatizované vyplňování DPPO díky OCR a detektoru entit

17. 2. 2022Čtěte více o Automatizované vyplňování DPPO díky OCR a detektoru entit

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás

Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíte se sběrem cookies?

AnoNe, více informací