Menu

Gauss Algorithmic uspěl ve Švýcarsku, bude analyzovat data pro Credit Suisse

13. listopadu 2018/Johnson Darkwah

Brněnská společnost Gauss Algorithmic zaměřená na big data a umělou inteligenci uspěla v programu Kickstart Accelerator v Curychu. Bude pracovat pro Credit Suisse, druhou největší švýcarskou banku. Po Raiffeisen Bank International ve Vídni a slovenské Tatrabance je to další úspěch v zahraničí, který potvrzuje přední postavení Gauss Algorithmic mezi fintech startupy ve střední Evropě.

V červenci přijala společnost Gauss Algorithmic pozvánku do jednoho z největších a nejprestižnějších evropských startupových akcelerátorů Kickstart, který působí ve Švýcarsku. Gauss Algorithmic se v konkurenci 900 technologických firem a startupů z celého světa prosadil a probojoval se do dvouměsíčního finále programu, v němž dostal možnost připravit společný projekt s některým z korporátních partnerů akcelerátoru, jako je Swisscom nebo Credit Suisse. Na spolupráci v oblasti datové analytiky se nakonec dohodl s bankou Credit Suisse.

Johnson Darkwah, big data solution architect Gauss Algorithmic, který švýcarskou misi vedl k tomu dodává: „Credit Suisse zaujalo naše řešení datové integrace interních a externích datových zdrojů a jejich následná analýza s využitím umělé inteligence. Máme rozsáhlé zkušenosti se zpracováním webových nebo telco dat, ze kterých umíme vytěžit informace použitelné v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví.“ Detaily společného projektu podléhají, v duchu nejlepší tradice švýcarských bank, přísnému utajení, nicméně základem řešení bude unikátní Customer Data Platform (CDP) vyvinutá v Gauss Algorithmic.

Společnost minulý rok uspěla v podobném programu Elevator Lab pořádaném rakouskou Raiffeisen Bank International, ze kterého si odnesl nejen řadu zkušeností, ale i reálné zakázky a obchodní kontakty. „Díky Elevator Labu realizujeme projekty pro slovenskou Tatrabanku a českou pobočku Raiffeisenbank. Rozhodnutí Credit Suisse o spolupráci s námi tak beru jako ocenění našich zkušeností a výsledků,” vysvětluje Jan Janča, CEO Gauss Algorithmic.


Vyhlášení na Kickstart Accelerator

O programu Kickstart Accelerator

Kickstart Accelerator překlenuje propast mezi začínajícími firmami, městy, nadacemi a univerzitami, aby urychlil technologické inovace. Věda a nové technologie mají potenciál vyřešit největší výzvy lidstva. Vyžadují ovšem bezprecedentní spolupráci mezi silnými a stabilními organizacemi a nejodvážnějšími podnikateli. Každý rok Kickstart přivede do Švýcarska zhruba 100 takových podnikatelů, aby spolupracovali s místními klíčovými hráči na pilotních projektech a dalších inovačních partnerstvích. Program je bezplatný (bez poplatků, bez vlastního kapitálu) a vybraným podnikům poskytuje výjimečný přístup k vedoucím pracovníkům a osobám s rozhodovacími pravomocemi partnerů společnosti Kickstart.

Kickstart Accelerator je iniciativa společnosti Impact Hub Zürich, která byla zahájena v roce 2015 organizací digitalswitzerland. V roce 2018 Kickstart vypsal programy ve čtyřech oblastech (EdTech, FinTech & Crypto, Food & Retail Tech a Smart Cities & Infrastructure), společně s hlavními partnery: Coop, Credit Suisse, Migros a Swisscom a AXA Winterthur, městem Zurich, ETH Zürich a dalšími partnery, EY, Gebert-Rüf-Stiftung, Mercator Foundation Švýcarsko, Stäubli, Swisslinx a Univerzitou v Curychu.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej.

K tématu by vás mohlo zajímat

Je účast ve startupových akcelerátorech ztrátou času?
Je účast ve startupových akcelerátorech ztrátou času?31. července 2018

Za poslední rok jsem mnohokrát dostal otázku, zda má účast v různých startupových akcelerátorech smysl. Ptali se mě ...

Více informací o Je účast ve startupových akcelerátorech ztrátou času?
Gauss Algorithmic uspěl v prestižním Kickstart Accelerator
Gauss Algorithmic uspěl v prestižním Kickstart Accelerator20. července 2018

Brněnská společnost Gauss Algorithmic uspěla v akcelerátoru Kickstart v Curychu. Při květnové návštěvě ImpactHubu v ...

Více informací o Gauss Algorithmic uspěl v prestižním Kickstart Accelerator

Přečtěte si dále

Inteligentní back office pro automatizované zpracování dokumentů

Inteligentní back office pro automatizované zpracování dokumentů

21. 4. 2022Čtěte více o Inteligentní back office pro automatizované zpracování dokumentů
Nejčastější chyby při práci s firemními dokumenty

Nejčastější chyby při práci s firemními dokumenty

16. 3. 2022Čtěte více o Nejčastější chyby při práci s firemními dokumenty
Automatizované vyplňování DPPO díky OCR a detektoru entit

Automatizované vyplňování DPPO díky OCR a detektoru entit

17. 2. 2022Čtěte více o Automatizované vyplňování DPPO díky OCR a detektoru entit

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás

Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíte se sběrem cookies?

AnoNe, více informací