Raiffeisen Bank – Smart Lead Generation

Raiffeisen Bank Czech Republic

Řešení

Období

2018

Zjistěte včas potřeby zákazníků a oslovte je dřív než konkurence

Problém

K hrubým příjmům retailového bankovnictví nejvýznamněji přispívají půjčky. S narůstajícím podílem internetových půjček bankám zároveň rostou i náklady spojené se získáváním nových zákazníků, kteří si půjčují. Svět digitálního marketingu, zejména v oblasti finančních služeb, je přesycený, proto je obtížné najít a oslovit relevantní zákazníky.

Řešení

Naše řešení je založené na tom, že pochopíme, proč si zákazníci vůbec chtějí půjčku vzít. Na začátku je potřeba odpověď na klíčové otázky: Proč zákazník potřebuje peníze? Proč si chce koupit auto? Potřebuje rodina novou kuchyň? Snaží se zákazník konsolidovat finance?

Banky tyto motivace obvykle odhalí, jakmile zákazník peníze použije. Bylo by ale skvělé mít tyto informace včas a oslovit zákazníky dříve než konkurence.

Naše řešení kombinovalo interní a externí interakci se zákazníky, kdy jsme byli schopni prostřednictvím partnerských platforem pro digitální marketing analyzovat kontextové informace a zjistit aktuální preference zákazníků. Tyto informace jsme následně porovnali s historií získávání zákazníků, kterou dodala banka, a využili je jako učící data pro model, který by prostřednictvím partnerských platforem cílil na podobné zákazníky.

Naše řešení vedlo k získání nových zákazníků pouze na základě uvedených dat a při srovnatelných nákladech na marketing.

Související produkty a služby

Datová integrace
Datová integrace

Integrace dat často využívá kombinaci strojových a kontextuálních dat, přičemž každá z nich jsou jinak strukturovaná. My vám pomůžeme správně prop...

Více informací o Datová integrace
Gauss Customer Data Platform

Customer Data Platform (CDP) je nezbytný nástroj pro všechny střední a velké retailové společnosti, které chtějí získat konkurenční výhodu. Všechn...

Více informací o Gauss Customer Data Platform

Pomůžeme vám najít nové klienty

Řešení je k dispozici v rámci produktu Gauss Customer Data Platform

Johnson Darkwah
Johnson Darkwah CEO

Další případové studie

Slovak Telekom – Infrastruktura pro big data
Slovak Telekom – Infrastruktura pro big data

Moderní datová infrastruktura pro Slovak Telekom a přístupná nová, zajímavá data pro další analýzy

Více informací o Slovak Telekom – Infrastruktura pro big data