Menu

Gauss Algorithmic pomáhá Raiffeisen Bank International s datovou integrací

17. října 2017/

Brněnská společnost Gauss Algorithmic se stala součástí prestižního fintech akcelerátoru Elevator Lab Raiffeisen Bank International AG (RBI). Následující čtyři měsíce bude s využitím pokročilé datové analytiky pracovat na interních projektech RBI. Gauss Algorithmic bude vyvíjet řešení potenciálně využitelná pro 16,5 milionů zákazníků ve 14 zemích, ve kterých RBI působí. Podobná iniciativa v bankovním sektoru této velikosti probíhá pouze v Londýně (Barclays).

Gauss Algorithmic se bude zaměřovat především na využití externě dostupných dat a následné propojení s interními daty RBI s cílem získat lepší přehled o chování potenciálních zákazníků. „Spojujeme informace o zájmech uživatelů s nabídkou služeb našich klientů. Identifikujeme-li například zvýšený zájem skupiny uživatelů o nové automobily spojený se zájmem o srovnání nabídek financování, je poměrně velká šance, že si tito uživatelé plánují koupit nový vůz,“ vysvětluje Johnson Darkwah, big data solution architect společnosti Gauss Algorithmic. Jeho tým bude následující 4 měsíce pracovat na funkčním modelu navrhovaného konceptu. Tím umožní RBI lépe poznat potřeby svých zákazníků a připravit pro ně personalizovanou nabídku ještě dříve, než o ni klient požádá.

Využívat k tomu bude kromě analýzy interních a webových dat RBI také službu Colpirio, pracující s unikátní technologií umělé inteligence a analýzy dat o chování, zájmech a potřebách uživatelů získaných z webových stránek a od dalších online i offline partnerů. „Naše řešení umožní RBI navigovat za pomoci různých marketingových kanálů potenciální klienty k personalizované nabídce,“ dodává Johnson Darkwah.

V rámci Elevator Lab mají účastníci k dispozici přední experty z oblasti bankovnictví, díky nimž získají přístup k nejužšímu vedení společnosti a know-how pro vytvoření nejlepšího řešení. Přizváni byli taktéž zkušení mentoři z jiných organizací jako například světoznámí Fintech Circle, kteří se snaží udržovat komunitu mladých fintech společností, bank a investorů. O účast se v akcelerátoru se ucházelo celkem 336 společností z 56 zemí. Gauss Algorithmic se do akcelerátoru Elevator Lab dostal spolu s dalšími 5 firmami z celé Evropy. Cestu mu výrazně usnadnila dřívější výhra v soutěži Innovation 2 Company.

Jan Janča, Johnson Darkwah a Jiří Polcar
zleva: Jan Janča, Johnson Darkwah, Jiří Polcar

Johnson Darkwah a Johann Strobl
Johnson Darkwah a Johann Strobl

Líbí se vám článek? Sdílejte jej.

K tématu by vás mohlo zajímat

Startuje druhé kolo Elevator Lab, to první vyhrál Gauss Algorithmic
Startuje druhé kolo Elevator Lab, to první vyhrál Gauss Algorithmic30. dubna 2018

V květnu odstartuje druhé kolo největšího fintech akceleračního programu ve střední a východní Evropě pod názvem Ele...

Více informací o Startuje druhé kolo Elevator Lab, to první vyhrál Gauss Algorithmic

Přečtěte si dále

Inteligentní back office pro automatizované zpracování dokumentů

Inteligentní back office pro automatizované zpracování dokumentů

21. 4. 2022Čtěte více o Inteligentní back office pro automatizované zpracování dokumentů
Nejčastější chyby při práci s firemními dokumenty

Nejčastější chyby při práci s firemními dokumenty

16. 3. 2022Čtěte více o Nejčastější chyby při práci s firemními dokumenty
Automatizované vyplňování DPPO díky OCR a detektoru entit

Automatizované vyplňování DPPO díky OCR a detektoru entit

17. 2. 2022Čtěte více o Automatizované vyplňování DPPO díky OCR a detektoru entit

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás

Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíte se sběrem cookies?

AnoNe, více informací