Menu

Gauss Algorithmic pomáhá Raiffeisen Bank International s datovou integrací

17. října 2017/Jan Janča

Brněnská společnost Gauss Algorithmic se stala součástí prestižního fintech akcelerátoru Elevator Lab Raiffeisen Bank International AG (RBI). Následující čtyři měsíce bude s využitím pokročilé datové analytiky pracovat na interních projektech RBI. Gauss Algorithmic bude vyvíjet řešení potenciálně využitelná pro 16,5 milionů zákazníků ve 14 zemích, ve kterých RBI působí. Podobná iniciativa v bankovním sektoru této velikosti probíhá pouze v Londýně (Barclays).

Gauss Algorithmic se bude zaměřovat především na využití externě dostupných dat a následné propojení s interními daty RBI s cílem získat lepší přehled o chování potenciálních zákazníků. „Spojujeme informace o zájmech uživatelů s nabídkou služeb našich klientů. Identifikujeme-li například zvýšený zájem skupiny uživatelů o nové automobily spojený se zájmem o srovnání nabídek financování, je poměrně velká šance, že si tito uživatelé plánují koupit nový vůz,“ vysvětluje Johnson Darkwah, big data solution architect společnosti Gauss Algorithmic. Jeho tým bude následující 4 měsíce pracovat na funkčním modelu navrhovaného konceptu. Tím umožní RBI lépe poznat potřeby svých zákazníků a připravit pro ně personalizovanou nabídku ještě dříve, než o ni klient požádá.

Využívat k tomu bude kromě analýzy interních a webových dat RBI také službu Colpirio, pracující s unikátní technologií umělé inteligence a analýzy dat o chování, zájmech a potřebách uživatelů získaných z webových stránek a od dalších online i offline partnerů. „Naše řešení umožní RBI navigovat za pomoci různých marketingových kanálů potenciální klienty k personalizované nabídce,“ dodává Johnson Darkwah.

V rámci Elevator Lab mají účastníci k dispozici přední experty z oblasti bankovnictví, díky nimž získají přístup k nejužšímu vedení společnosti a know-how pro vytvoření nejlepšího řešení. Přizváni byli taktéž zkušení mentoři z jiných organizací jako například světoznámí Fintech Circle, kteří se snaží udržovat komunitu mladých fintech společností, bank a investorů. O účast se v akcelerátoru se ucházelo celkem 336 společností z 56 zemí. Gauss Algorithmic se do akcelerátoru Elevator Lab dostal spolu s dalšími 5 firmami z celé Evropy. Cestu mu výrazně usnadnila dřívější výhra v soutěži Innovation 2 Company.

Jan Janča, Johnson Darkwah a Jiří Polcar
zleva: Jan Janča, Johnson Darkwah, Jiří Polcar

Johnson Darkwah a Johann Strobl
Johnson Darkwah a Johann Strobl

Líbí se vám článek? Sdílejte jej.

K tématu by vás mohlo zajímat

Startuje druhé kolo Elevator Lab, to první vyhrál Gauss Algorithmic
Startuje druhé kolo Elevator Lab, to první vyhrál Gauss Algorithmic30. dubna 2018

V květnu odstartuje druhé kolo největšího fintech akceleračního programu ve střední a východní Evropě pod názvem Ele...

Více informací o Startuje druhé kolo Elevator Lab, to první vyhrál Gauss Algorithmic

Máte zájem o naše služby?

Kontaktujte nás

Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíte se sběrem cookies?

AnoNe, více informací